Can Yaman, 'Sandokan'a böyle hazırlanıyor!

Kült klasik İtalyan dizisi "Sandokan"ın yeniden çevriminde 19. yüzyılın sonlarına ait kurgusal bir korsanı canlandıracak olan Can Yaman dizi için yoğun bir çalışma programının içine girdi.

Can Yaman, 'Sandokan'a böyle hazırlanıyor!

İtalya'da bir dizi anlaşması yapan Can Yaman, bir süre önce Roma'ya yerleşmişti. 'Sandokan' isimli dizinin hazırlıklarına başlayan oyuncu yoğun bir çalışma içine girdi. Can Yaman yaptığı hazırlıklardan görüntüleri de sosyal medya hesaplarından paylaştı.

İşte Can Yaman'ın 'Sandokan' hazırlığı:

SANDOKAN DİZİSİ KONUSU NEDİR?Sandokan, İtalyan yazar Emilio Salgari tarafından kurgulanan, 19. yüzyılın sonlarından kalma hayali bir korsandır. Maceraları ilk olarak 1883 yılında yayımlanır. Sandokan 11 macera romanının baş kahramanıdır. O, Güney Çin Denizi’nde “Malezya Kaplanı” olarak bilinir. Sandokan romanda geçen bir korsandır. Çok farklı projelere konu olmuştur. Film ve dizileri çekilmiştir.


Her dizi ve film farklı konular üzerine yoğunlaşmıştır. Hatta Sandokan karakterine insan üstü özelliklerin verildiği yapımlarda vardır. Ancak akla ve mantığa en çok uyan 1964 yılın yayınlanan Büyük Sandokan isimli filmdir. Bu filmde İngiliz Deniz Donanması Sandokan’ın şehrini ablukaya alır. Sandokan’ın ailesini katleder. Sandokan bu olay üzerine bir korsan çetesi kurar ve misilleme yapmak için harekete geçer. İngiliz Donanma komutanı Hillock’un yiğeni Mary Ann’i kaçırır. Mary Ann ile Sandokan arasında ilerleyen zamanlarda bir aşk yaşanır.

Bu magazin haberleri de ilginizi çekebilir: