Derya Uluğ, Bodrum Kalesi'ni fethetti!

25 yıl sonra ‘Tarihi Bodrum Kalesi’ Bodrum Belediyesi Sarı Yaz konserleri Derya Uluğ ile açılış yaptı. En son Müzeyyen Senar'ın sahne aldığı kalede Derya Uluğ, sahne şovları ve kıyafetleri ile gelen misafirleri kendine hayran bıraktı.

Derya Uluğ, Bodrum Kalesi'ni fethetti!

Derya Uluğ, "bu büyülü sahnede olmayı kelimelerle anlatmak mümkün değil. Zeki Mürenler, Müzeyyen Senarlar… Öyle değerli sanatçılar sahne aldı ki burda. ‘Tarihi Bodrum Kalesi’ sahnesinde yıllar sonra ilk kez konser verildi ve ben o sahneye çıkma şerefine nail oldum. O muhteşem atmosferde şarkı söylemek müthiş bir histi. Başta Bodrum belediye başkanı sayın Ahmet Aras’a, emeği geçen tüm emekçilere, orkestra arkadaşlarıma, ekibime ve muhteşem dinleyicilerime teşekkür ediyorum. Hep birlikte unutulmaz bir geceye imza attık" dedi.

Derya Uluğ, Bodrum Kalesi'ni fethetti!

Binlerce kişinin izlemeye geldiği Uluğ, hayranlarına yeni single müjdesi verdi. Bodrum Belediyesi Kültür Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sarıyaz konserlerinin ilk konuğu Derya Uluğ oldu. Binlerce kişi ünlü şarkıcının konserine akın etti.

Derya Uluğ, Bodrum Kalesi'ni fethetti!

Halka ücretsiz olarak verilen konsere Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Kalesi geleneksel konserlerini yaklaşık 25 yıl sonra yeniden hayata geçirdiklerini belirterek “Bodrum’da yıllar önce Kalede düzenlenen konserlere yeniden harekete geçirdik. Yıllar önce bir çok ünlü sanatçı bu sahnede konser verirdi. Biz bu konserleri yeniden başlattık. Bodrum her mevsim çok güzel, şu anda sarıyazı yaşıyoruz ve bizde sarıyaz konserleri düzenliyoruz. 12 ay boyunca Bodrum’da etkinlikler yapacağız. Eylül ayında verdiğimiz konserlere Ekim ayında da devam ediyoruz. .

Derya Uluğ, Bodrum Kalesi'ni fethetti!

Konserin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Derya Uluğ, İstanbul’da montla gezerken Türkiye’nin birçok şehrine kış gelmişken, Bodrum’da yazı yaşamanın çok güzel bir duygu olduğunu ifade ederek, “Çok güzel bir tarihi Bodrum Kalesinde konser vermek çok güzel bir duygu. Yeni birçok projemiz var. Konser günlerinin dışındaki tüm zamanlarımızı stüdyoda geçiriyoruz. 2 şarkı geliyor. Benim yeni single geliyor. Çok güzel sürprizlerimiz var. Ekranlarda olacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Derya Uluğ, Bodrum Kalesi'ni fethetti!

Bu magazin haberleri de ilginizi çekebilir: