Engin Altan Düzyatan yeni rolüne nasıl hazırlandı?

5 sezon boyunca Ertuğrul Gazi rolüyle izleyici karşısına çıkan Engin Altan Düzyatan yeni sezonda Orhan karakterine hayat verecek. Engin Altan Düzyatan, Kurşun dizisinde canlandıracağı yeni role nasıl hazırlandığını anlattı.

Engin Altan Düzyatan yeni rolüne nasıl hazırlandı?

TRT 1 ekranlarında 5 sezon boyunca yayınlanan ve reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul'un final yapmasının hemen ardından Kurşun dizisiyle ekrana gelmeye hazırlanan Engin Altan Düzyatan yeni rolüne nasıl hazırlandığını anlattı. Kurşun'da Orhan karakterini canlandıracak oyuncu, başrolü Burçin Terzioğlu ile paylaşacak.

"Çok heyecanlanıyorum"

"Hazırlık süreçlerinin hepsi zordur" diyen Engin Altan Düzyatan, Orhan olabilmek için nasıl bir yol izlediğini söyle anlattı:

“Hazırlık süreçlerinin hepsi zordur. Çünkü yepyeni bir karakterle tanışırsınız ve o karakterle aranızdaki bağları kurmak, o karakterleri vücudunuza nasıl yerleştireceğinizi bulmak hiç kolay bir süreç değil. Bu süreçte tabi ki yalnız değildim. Oyuncu arkadaşlarımla, özellikle yapımcıyla ve yazarlarla birlikte geçirdiğimiz vakit, karakteri daha iyi anlamama çok yardımcı oldu. Orhan’a hemen her karaktere yaklaştığım gibi yaklaştım. İlk önce yürüyüşünü, sonra tavrını, sonra sesini ve daha sonra da iç enerjisini ve dış enerjisini bulmakla vakit geçirdim. Çok farklı bir rol çıktı gerçekten. Çok heyecanlanıyorum, çok etkileniyorum rolü oynarken. İçinde olmaktan çok mutluyum. Bakalım rol nereye gidecek? Nasıl bir yere sürükleyecek bizi? Ben de çok merak ediyorum...”

Kurşun'un ilk bölümü 23 Ekim'de yayınlanacak. Fox TV'de ekrana gelecek olan dizide Engin Altan Düzyatan ve Burçin Terzioğlu'nun yanı sıra Berrak Tüzünataç, Sarp Akkaya, Engin Şenkan, Kürşat Alnıaçık, Seda Akman, Bora Akkaş, Begüm Akkaya, Gülizar Irmak, Şebnem Dilligil ve Cem Kurtoğlu da rol alacak.

Kurşun dizisinin yönetmenliğini Murat Can Oğuz ve Burak Arlıel’in yaparken, senaryosunu ise Kerem Deren, Çisil Hazal Tenim ve Ayberk Çınar’ın kaleme alıyor.

Bu magazin haberleri de ilginizi çekebilir: