#EzgiMolaYalnızDeğildir

Ezgi Mola, geçtiğimiz yıl Batman'da İpek Er isimli genç kadına tacizde bulunduğu iddia edilen Musa Orhan hakkında yaptığı paylaşımlar nedeniyle davalık oldu. Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle Mola'nın 2 yıl 4 aya kadar hapsi istendi. Sanat camiası ise duruma sessiz kalamayarak tepkilerini gösterdi. Sosyal medyada açılan "#EzgiMolaYalnızDeğildir " etiketi gündem oldu.

#EzgiMolaYalnızDeğildir

Oyuncu Ezgi Mola hakkında, geçen yıl Batman'da İpek Er'e cinsel saldırıda bulunup intihara sürüklediği suçlamasıyla yargılanan Uzman Çavuş Musa Orhan'a hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı. Ankara 31'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak Mola'nın 2 yıl 4 aya kadar hapsi istendi.

Olayın basına yansımasının ardından sosyal medya ayağa kalktı. Ünlü oyuncunun sevenleri ve sanat camiasından dostları destek mesajları yağdırdı. Twitter'da açılan "#EzgiMolaYalnızDeğildir" Hashtag'i Türkiye gündeminde birinci sıraya kadar yükseldi.

DESTEK MESAJLARI!

HAZAL KAYA

"Bir tecavüzcü şerefsize, tecavüzcü şerefsiz demiş @ezgimola Ne var bunda? Musa Orhan aynı zamanda tecavüz ettiği kadının ölümüne sebep olmuş bir KATİL ve SERBEST.Tekrar bir kadının canını almayacağının garantisini kimse veremez! #YalnızDeğilsinEzgiMola"

FARAH ZEYNEP ABDULLAH

Yalnız değilsin Ezgi Mola

FAZIL SAY


Ezgi Mola yalnız değildir.
Yanındayız.

İBRAHİM SELİM


Ben burada yanlış bir şey göremiyorum. Arkadaşımın her cümlesini ben de dedim sayın. Ona bişey deme buna bişey deme, hırsıza hırsız deme, tecavüzcüye tecavüzcü deme, şerefsize şerefsiz deme, eeeh tamam yeter...

METİN UCA


Az bile söylemişsin sevgili @ezgimola sonuna kadar yanındayım, destekliyorum bunları söylemek suç ise ben de ortak oluyorum #ezgimolayalnızdeğildir

ELİF ŞAFAK


Gencecik bir kadına tecavüz edip onu sosyal utanç ve intihara sürükleyen vicdansız bir tecavüzcüyü koruyorsunuz. Haksızlığa sessiz kalmayan kadınları ise susturmaya çalışıyorsunuz, yazıklar olsun. Bu zorba ataerkillik çökecek elbet.

BURCU BİRİCİK


Bu artık delirmişlik ! Gururu mu kırılmış malum şahsın şerefsiz dendi diye. Ne beklemiş helal paşam çok iyi yapmışsın dememizi mi ?

ZEYNEP BEŞERLER


Tecavüzcünün kim oldugunu biliyoruz.Tek bilmediğimiz onu kimlerin koruduğu?