'Gönül Dağı'nda muhteşem düğün!

TRT 1 izleyicilerinin gözbebeği olan ve tiryakileri hızla çoğalan Gönül Dağı, 20 Kasım Cumartesi akşamı yayınlanacak olan kırkıncı bölümüyle hayranlarına unutulmaz bir akşam yaşatacak. Uzun süredir yaşadıkları sorunları aşan ve 39. Bölümde evlilik kararı alan Taner (Berk Atan) ve Dilek (Gülsim Ali İlhan), kırkıncı bölümde muhteşem bir düğünle evleniyor.

'Gönül Dağı'nda muhteşem düğün!

Amcaoğulları ve Ciritçi Abdullah’tan cirit oyunu…

Gedelli’de bozkırda yapılan kır düğününde, Anadolu’nun tüm gelenek ve görenekleri uygulanıyor ve davetliler eğlenceli saatler geçirirken, aşıklar hayatlarında unutamayacakları bir günü yaşıyorlar. Ciritçi Abdullah (Yavuz Sepetçi), damat Taner, amcaoğulları Ramazan (Cihat Süvarioğlu) ve Veysel (Semih Ertürk) düğünde, Ata sporumuz atlı cirit oynayarak izleyenlerden büyük alkış topluyorlar.

'Gönül Dağı'nda muhteşem düğün!

İzzet Altınmeşe, Gedelli’deki düğüne katılıyor…

Duygusal anların yaşandığı kına gecesinin ardından yapılan düğünde, Taner ve Dilek, birbirinden ilginç sürprizlerle karşılaşıyor. Türk Halk Müziği’nin ünlü ismi İzzet Altınmeşe, gelinle damadı bu mutlu günlerinde yalnız bırakmıyor. Birbirinden güzel Anadolu türkülerini onlar için seslendiriyor.

'Gönül Dağı'nda muhteşem düğün!

Gelinle damat “66” ile uçuyor…

Gedelli’de gerçekleştirdikleri icadlarla hem kasaba sakinlerine yardımcı olan hem de memleketine hizmet eden Taner ve amcaoğulları, ilk icadları, ilk gözağrıları “66”yı da düğün arabası yapıyor. Gelinle damat, “66” ile Gedelli semalarında uçuyor.

'Gönül Dağı'nda muhteşem düğün!

Ramazan’ı bekleyen sürpriz…

Mezarcı İlyas’ın verdiği sürenin dolmasıyla Ramazan’ın verdiği cevap, Mezarcı İlyas’ı ikna ediyor ancak ya oğulları ikna olabilecek mi? Ramazan, bir yandan amcaoğlunun düğünüyle mutluluktan havalara uçarken, hiç beklemediği bir maceraya atılmak zorunda kalıyor…

'Gönül Dağı'nda muhteşem düğün!

Doktor Kenan, ailesini öğrendi… Gerçekleri onlara söyleyebilecek mi?

Bu arada uzun araştırmalar sonucu gerçek anne-babasının Döndü ve Muammer olduğunu öğrenen Doktor Kenan, onlara gerçekleri açıklayabilecek mi? Yeni bölümde izleyeceğiz.

Gönül Dağı’nın heyecan ve eğlence dozu yüksek, baştan sona soluk soluğa izlenecek kırkıncı bölümü, 20 Kasım Cumartesi 20.00’de TRT 1’de.

Yapımcılığını Ferhat Eşsiz, yönetmenliğini Yahya Samancı’nın üstlendiği Gönül Dağı’nın senaryosunu Ali Asaf Elmas ve Mustafa Becit kaleme alıyor.


Berk Atan, Gülsim Ali İlhan’ın başrolleri paylaştığı Gönül Dağı’nda, Ecem Özkaya, Semih Ertürk, Cihat Süvarioğlu, Nazlı Pınar Kaya, Ferdi Sancar, Ali Düşenkalkar, Erdal Cindoruk, Gülhan Tekin, Feyza Işık, Ege Aydan, Eser Eyüboğlu, Şebnem Dilligil, Yavuz Sepetçi, Nuri Gökaşan, Hazal Çağlar, Serkan Kuru, Hüseyin Sevimli, Çiğdem Aygün, Ulviye Karaca, Zümre Meğreli, Burak Haktanır, Buse Orcan, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Cemil Şahin ve Ufkum Kalaoğlu rol alıyor.

Bu magazin haberleri de ilginizi çekebilir: