Hızla kilo veren Neslihan Atagül'ün hastalığı ortaya çıktı!

Ünlü oyuncu Neslihan Atagül, hızla kilo kaybetmesi sonucunda hastaneye gitti. Doktorlar, Atagül'e 'geçirgen bağırsak sendromu' teşhisi koydu. Oyuncu, 10 gün rapor aldı.

Hızla kilo veren Neslihan Atagül'ün hastalığı ortaya çıktı!

'Sefirin Kızı' dizisinde Nare karakterini canlandıran Neslihan Atagül'ün sette fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Son dönemde hızla kilo kaybeden oyuncunun bir süredir 'geçirgen bağırsak sendromu' hastalığı ile mücadele ettiği belirtilirken, Atagül'e doktorlar tarafından 10 gün rapor verildiği ve bu sürede sete çıkamayacağı açıklandı.

GEÇİRGEN BAĞIRSAK SENDROMU NEDİR?

Bağırsak hücreleri arasındaki sıkı bağlar filtre görevi görür. Bu şekilde oluşturulmuş filtreye benzer yapı, bağırsaklardan kana sadece besin öğeleri, su, vitamin-mineraller gibi yararlı bileşenlerin geçmesine izin verir. Bu sıkı bağların bozulması sonucunda Geçirgen Bağırsak Sendromu meydana gelmektedir.

Normalden daha geçirgen hale gelen bağırsaklar sebebiyle kana, yararlı bileşikler ile birlikte tam olarak sindirilmemiş besin öğeleri, zararlı organizmalar veya toksinler de karışabilmektedir. Bunun sonucunda da çeşitli metabolik bozukluklar meydana gelmeye başlar.

Bu magazin haberleri de ilginizi çekebilir: