İdil Fırat: "Evlenen arkadaşlarıma ‘ne yapıyorsun’ derdim!"

Mert Fırat ile 8 eylülde dünyaevine giren İdil Fırat, evlilikle ilgili itirafta bulundu. Fırat, “Evlenen arkadaşlarıma ‘N’apıyorsun? Master yaptın, doktora yaptın, böyle bir şey mi yapıyorsun?’ diyebiliyordum” dedi.

İdil Fırat:

Ünlü oyuncu Mert Fırat ile iş insanı Önder Fırat'ın kızı İdil Fırat, geçtiğimiz günlerde Çeşme Alaçatı'da yapılan bir törenle dünyaevine girdi. Bir dergiye kapak olan İdil Fırat, evlilikle ilgili düşüncelerini verdiği röportajda dile getirdi.

İdil Fırat:

İşte röportajdan satır başları şöyle: -Gidip hiçbir şey yapmadan durmak istiyorum. 10-15 gün uzun uzadıya tatil yapmak istiyorum. En son iki sene önce yapmıştım.

İdil Fırat:

-Sahnede de sosyal hayatta da oynarız. ‘Homo Ludens’ diye bir kitap var. Johan Huizinga adında, Hollandalı bir tarihçi yazmış. “İnsan doğduğu günden öldüğü güne kadar oynar” diyor. Gerçekten de oynarız.

İdil Fırat:

İdil Fırat:

-Hayatımla ilgili önemli kararlar almamda etkili bir isim annem; sonra kız kardeşim. Onların hayatta benden beklentileri... Bir çocuk, bir evlilik, daha da düzenli bir hayat. Sadece o beklenti beni bir yere itmedi ama bunu yaşaması gerekir ailemin diye düşündüm. Hele ki bir şeyler hissediyorsan, aşıksan ve her şey yolunda gidiyorsa çok beklememek gerekiyor.

İdil Fırat:

-Başkalarına, evlenen arkadaşlarıma “N’apıyorsun, gerçekten bu kadar eğitim aldın, master yaptın, doktora yaptın, böyle bir şey mi yapıyorsun?” diyebiliyordum. -Sevgide olgunlaştığımı hissediyorum. Kabullerim başka yere geldi. O beni olgunlaşmış gibi hissettiriyor.

İdil Fırat:

-Bana evliliğin kodu, düzen gibi geliyor... Aidiyet... Attın imzayı, iş bitti gibi gelmiyor. -İki kişinin birbirine karşı tutukulu olması güzel bir şey ama hayata dair tutkulu olması önemli. Yaşam enerjisi düşük biriyle olamıyorum.

Bu magazin haberleri de ilginizi çekebilir: