İşte silahın ateşlendiği oda!

Arda Turan ve Berkay arasında yaşanan kavga, adliyeye taşındı. Olay sonrası Berkay’ın yattığı hastaneye silahla giden Arda hakkında ‘Kasten yaralama ve silahla tehdit’ nedeniyle yakalama kararı çıkarıldı. Turan, dün akşam ifade verdi.

İşte silahın ateşlendiği oda!

Futbolcu Arda Turan ile popçu Berkay arasında 10 Ekim sabaha karşı Emirgan'daki bir mekanda başlayan kavga git gide kızışıyor. Arda Turan tarafından barda sözlü tacize uğradığını iddia eden Berkay'ın eşi Özlem Ada Şahin'in şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, dün sabah inceleme başlattı. Öte yandan dün ortaya çıkan polis tutanakları ve kamera görüntüleri ise olayın bir bar kavgasından çok daha büyük olduğunu ortaya çıkardı. Çalışanlar, iş başı yaptığında yerdeki mermi izini fark etti ve olay böylece polise intikal etti.

10 Ekim saat 13.30 sıralarında polise, bir hastanede silahla ateş etme olayı yaşandığı bilgisi verildi. Bunun üzerine polisler, hastaneye gitti. Hastane görevlileri; 10 Ekim saat 05.30 sıralarında Arda Turan ile Berkay Şahin'in hastanenin Acil Servis Bölümü'ne gittiklerini dile getirdi. Tutanağa geçen bilgilere göre; şahıslar, alkollü ve gergindi. Şahıslar, Check-Up Servisi'ne girip burada tartıştı. İkilinin yanında Murat Dalkılıç da vardı. Tartışma sırasında silah ateş aldı ve mermi, fotokopi makinesinden sekip yere isabet etti. Olayla ilgili inceleme başlatan savcı; Arda Turan'ın yakalanmasına karar verdi.

İşte silahın ateşlendiği oda!


Arda Turan dün akşam saatlerinde ifade verdi. Berkay'ın avukatı Ayşegül Mermer ise, "Kamera kayıtlarına göre; Arda Turan, 6-7 kişiyle Berkay'ın arkasından konuşmak için hastaneye gidiyor. Arda Bey, müvekkilime 'Ben senin eşin olduğunu bilmiyordum. Biliyorsam, çek, vur beni' diyor. Müvekkilim de 'Bilip bilmemen önemli değil, yaptığın yanlıştı' karşılığı verince Arda Bey, 'Ben böyle bir şey yapmam' deyip yere ateş ediyor" açıklamasını yaptı.

İşte silahın ateşlendiği oda!


Savcılık talimatıyla dün akşam Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği'ne giden Arda Turan, ifade verdi. Kasten yaralama ve silahlı tehdit suçlamasıyla 3 saat ifade veren Turan, hakkındaki taciz suçlamalarını yalanladı. Futbolcu, delil olarak da bardaki güvenlik kameralarının incelenmesini talep etti. Bu arada olayla ilgili Berkay, eşi Özlem Ada Şahin ve hastanede silahın ateşlenmesi sırasında orada olan Murat Dalkılıç'ın da ifadelerinin alınacağı öğrenildi.

Bu magazin haberleri de ilginizi çekebilir: