'Kara Tahta' dizisi Edirne'de gala yaptı!

TRT'nin merakla beklenen yeni dizisi "Kara Tahta", ilk bölümüyle dün akşam TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluştu. Lise döneminde akran zorbalığına uğrayan Atlas’ın yıllar sonra kendi okuluna öğretmen olarak atanmasını konu alan dizinin ilk bölüm izlemesi, Trakya Üniversitesi’nin Devlet Konservatuvarı Sanat Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti.

'Kara Tahta' dizisi Edirne'de gala yaptı!

Çekimleri Edirne’nin tarihi ve kültürel alanlarının yanı sıra 165 yıllık tarihi Edirne Lisesi’nde gerçekleştirilen “Kara Tahta”, ilk bölümüyle dün akşam ekran yolcuğuna başladı. İlk bölüm izlemesi Trakya Üniversitesi’nde gerçekleşen geceye Edirne Valisi Ekrem Canalp,TRT Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Ziyad Varol, TRT’den yetkililer, dizinin yapım ekibi ve dizi oyuncuları katıldı.

'Kara Tahta' dizisi Edirne'de gala yaptı!

Dizide Irmak karakterini canlandıran Miray Daner, inandığı şeylerin ardından koşulsuz şartsız giden bir karakteri canlandırdığından bahsederek şöyle konuştu:

'Kara Tahta' dizisi Edirne'de gala yaptı!

“Atlas’la yaşadığı aşka yürekten inanmış ve uzun süre onun yolunu beklemiş ve sonra karşılaşıyorlar. Irmak’ın hikayesi Atlas’ı gördükten sonra tekrar başlıyor. Güzel, heyecanlı ve naif bir hikâye anlatıyoruz. İçinde olmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Çok değerli ekip arkadaşlarımla güzel bir iş yaptığımıza inanıyoruz.”

'Kara Tahta' dizisi Edirne'de gala yaptı!

Herkesin hayatında birtakım yaralar olduğunu ve bu yaralarla mücadele etme şekillerinin de farklı olduğunu aktaran Furkan Andıç, “Atlas karakteri bunu çok güzel bir şekilde mentorunun da sayesinde çok güzel bir şekilde atlatıyor. Bu anlamda benim için çok kıymetli ve bu mesajıda seyircilerimize verebileceksem ne mutlu bana.” İfadelerine yer verdi.

'Kara Tahta' dizisi Edirne'de gala yaptı!

Gelenekçi bir eğitimciye hayat veren Cengiz Bozkurt, “Benim için hikâyenin en çekici kısmı, marjinal karakterler değil, toplumun çok büyük kesimiyle ortaklık kurabileceğim, baba-oğul ilişkisinde kendilerini bulabilecekleri ve duygusal ortaklık yaşayabilecekleri bir hikâyeyi TRT aracılığıyla sunabiliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Bu magazin haberleri de ilginizi çekebilir: