Kuzgun'un 2. bölümünden ilk sahne!

Ay Yapım’ın ilk bölümü bu akşam (13 Şubat Çarşamba) Star TV’de ekrana gelen yeni dizisi ‘Kuzgun’un 2. Bölümünden ilk sahne yayınlandı. Kuzgun ile Dila’nın sahilde başbaşa oldukları sahnede; Dila, yıllar sonra sonra geri dönen Kuzgun’dan, akılana takılan, merak ettiği soruların cevabını almaya çalışıyor ama Kuzgun, Dila’nın sorularını kestirip atıyor. Dila’nın yakınlık göstermesini merhamet olarak algılayan Kuzgun, Dila’nın ‘Sen sevgi ile merhahameti birbirine karıştıyorsun’ çıkışına ise ‘Seviyor musun sen beni?’ diyerek karşılık veriyor. Dila’nın cevabı sonrasında da hızla uzaklaşıyor.

Kuzgun'un 2. bölümünden ilk sahne!

KUZGUN’UN İLK BÖLÜMÜNDE NELER YAŞANDI?

Geçmişte; İki kıdemli polis ve çok eski dost olan Yusuf ve Rıfat, uyuşturucu baronu Şeref Dağıstanlı’ya operasyon düzenledi. Şeref, Yusuf ve Rıfat’a rüşvet önerdi. Yusuf sert bir şekilde reddederken, karısının tedavisi için acil paraya ihtiyacı olan Rıfat, ilk anda belli etmese de kabul etti. Yusuf, kendisine kurulan kumpasla tutuklandı. Ona pusu kuran ise Rıfat’tı. Rıfat, kurduğu kumpasa küçük kızı Dila’yı da alet etti. Yusuf, Şeref’e düzenlenen operasyon sırasında çekilen görüntülerin yer aldığı kaseti saklamıştı. Bundan haberdar olan Şeref, adamı Ayhan’ı Yusuf’un evine gönderdi. Bu sırada Yusuf’un karısı Meryem, çocukları Kuzgun, Kartal ve Kumru’yla eve geldi. Ayhan, Meryem’e en çok sevdiği çocuğunu rehin alacağını, kaseti getirdiğinde de geri vereceğini söyledi. Şiddet uyguladı, tehdit etti.Çaresiz kalan Meryem’in dudaklarından Kuzgun ismi döküldü. Annesinin kendi adını söylemesi Kuzgun’u hayalkırıklığına uğrattı. Kuzgun alıkonulduğu yerden bir fırsatını buldu ve kaçtı. Evlerine geldi. Ailesini göremedi. Terk edildiğini düşündü ve büyük bir acı yaşadı. Sokaklarda oradan oraya savruldu. Açlıkla, soğukla, yoklukla, gecenin karanlığıyla mücadele etti, çok büyük bedeller ödeyerek hayata tutunmaya çalıştı. Kuzgun’un ansızın kayboluşu, Dila’yı da derinden etkiledi. Dila sadece en yakın arkadaşını değil, çocukluk aşkını da kaybetti.

Günümüzde; Aradan yirmi yıl geçti. Dila’nın yıllar önce okumak için gittiği Londra’dan temelli döndüğü, Kuzgun’un ise Nevşehir’de bodyguard’lık yaptığı görüldü. Dila onarımını üstlendiği bir okulun açılışı için Nevşehir’e geldi. Onu koruma görevi de Kuzgun’a verildi. Dila ile Kuzgun’un bu karşılaşması, bir dizi olaylar zincirinden sonra Nevşehir’den İstanbul’a uzandı. Kuzgun, İstanbul’da Rıfat’ın ve Dila’nın karşısına gerçek kimliği ile çıktı. Kinini, öfkesini ve nefretini hiç açık etmeyen Kuzgun’un aklında ise, kendisine çok büyük acılar yaşatanlardan intikam almak olduğu görüldü. Bunun için de yıllarca sabırla beklediği ve planlar yaptığı anlaşıldı.

Başrollerini Barış Arduç ve Burcu Biricik ‘in paylaştığı ‘Kuzgun’un kadrosunda; Settar Tanrıöğen, Hatice Aslan, Levent Ülgen, Caner Şahin, Ahsen Eroğlu, Aytek Şayan, İpek Erdem, Derya Beşerler, Erdal Küçükkömürcü gibi önemli isimler yer alıyor.

‘Kuzgun’un yapımcılığını Kerem Çatay-Pelin Diştaş üstleniyor, yönetmenliğini Bahadır İnce yapıyor, senaryosunu da Burcu Görgün Toptaş ve Özlem Yılmaz yazıyor.

Hesaplaşma, intikam ve dillere destan bir aşk hikayesini konu alan ‘Kuzgun’, heyecan dolu yeni bölümü ile 20 Şubat Çarşamba akşamı saat 20.00’de Star TV’de!

Kuzgun 2. Bölüm İlk Sahne: