Oktay Kaynarca açıkladı! Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz bitti!

ATV'de yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da Hızır Çakırbeyli karakterini canlandıran Oktay Kaynarca, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla dizinin bittiğini duyurdu.

Oktay Kaynarca açıkladı! Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz bitti!

Altı sezondur yayın hayatına devam eden ATV'nin reyting rekortmeni dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, yedinci sezonuyla ekrana gelmeye hazırlanıyordu. Hatta dizinin yayın tarihi bile açıklanmıştı. Fakat büyük gün geldiğinde Atv, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yerine Baba Parası isimli filmi yayınladı.

Dizinin neden yayına girmediği merak konusu olarak yapımcı firma ile kanal arasında bir anlaşmazlık yaşandığı öğrenildi. İddiaya göre BVB Yapım şirketi, eski ve yeni oyuncular için zam istedi. Kanalın bu talebi onaylaması üzerine çekimler başladı ancak ATV yönetimi, sözleşmeyi imzalamadı. Bunun üzerine yapım şirketi, dizinin yeni bölümünü teslim etmedi.

Dizinin hayranları anlaşmazlığın bir an önce çözülmesi beklerken Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'dan kötü haber geldi. Dizinin başrol oyuncusu Oktay Kaynarca sosyal medyadan açıklama yaparak EDHO'nun bittiğini duyurdu.

İzleyenlerine veda eden Kaynarca şu satırları yazdı:

'At sırtında dünyayı fethetmek kolaydır. Zor olan attan indiğinde fethettiğini yönetebilmektir'' Cengiz Han.... Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın değerli izleyicisine; yayına başladığımız ilk günden itibaren hiç eksilmeyen ilginize, sevginize, bizi ailenizden birileri olarak görmenize, sorgusuz sualsiz yüreklerinize kazırcasına sahiplenmenize, son ana kadar devam etmesi için beslediğiniz umutlarınıza sonsuz teşekkür ederim... Yedi yıl birlikte yol yürüdüğüm, birçok rekoru, başarıyı, mutluluğu, acıyı, sevinci birlikte yaşadığım 'EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ' ekibinin en büyüğünden en küçüğüne, emeği geçen bütün arkadaşlarıma; son dönem yaşanan bütün olumsuzluklara karşı duruş biçiminiz, etik tavrınız, iş disiplininiz ve yaşadıklarınıza rağmen sabrınız için yüreklerinizden öpüyorum. Ellerinize yüreklerinize sağlık. Bazen söz biter, yol biter, yolculuk biter ama her bitiş bir başlangıçtır. Hoşçakalın…''