Pınar Deniz kadına şiddette karşı açıklamasıyla sosyal medyada gündem oldu!

Başarılı oyunculuğu ve güzelliğiyle son dönemin yükselen yıldızı Pınar Deniz, verdiği röportajda kadına şiddete karşı tavrıyla sosyal medyanın gündemine oturdu.

Pınar Deniz kadına şiddette karşı açıklamasıyla sosyal medyada gündem oldu!

‘Yargı’nın başrol oyuncularından Pınar Deniz, Hakan Gence’ye verdiği röportajda kadına şiddet sahnelerinin olduğu projelerde yer almayı tercih etmediği açıklamalarıyla sosyal medyada çok konuşuldu ve TT listesinden inmedi. Hem söylemi hem de oyunculuk performansıyla alkışları toplayan oyuncuya binlerce mesaj yağdı. Başarılı oyuncu yaptığı röportajda kadına şiddete karşı duruşunu şu sözlerle açıkladı:

“Şiddet içeren işleri, özellikle kadına şiddet içeren hiçbir projeyi kabul etmiyorum. Bunu yapımcıya da direkt söylüyorum zaten. Öyle bir sahne olduğunda “Ben bu sahneyi oynamayı tercih etmiyorum ve lütfen siz de bu sahneyi çıkarın” diyorum. Ama ne oluyor? Yine o işler yayımlanmış oluyor televizyonda. Hepimiz kendi alanımızda sorumluluğumuzu bilirsek, bu durumu normalize edecek projelerden ben oyuncu olarak, o yönetmen olarak, diğeri yapımcı olarak uzak durursa, bir yerlerde değişim başlayabilir. Ben Pınar olarak güçlü kadın hikâyeleri anlatmak istiyorum. Karşıtı olduğum bir dünyanın inşasında var olmak istemiyorum ve “Bu projede olmam” diyebilmek, bir oyuncu olarak bu konunun karşısında durabilmek istiyorum.”

Bu magazin haberleri de ilginizi çekebilir: