Sezen Aksu Harbiye sahnesini salladı!

Sezen Aksu, sanat hayatının 40’ıncı yılını “Sezen’li Yıllar” konseriyle kutladı. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konsere binlerce müziksever akın etti.

Sezen Aksu Harbiye sahnesini salladı!

Pop müziğin ‘Minik Serçe’si Sezen Aksu, sanat hayatının 40’ıncı yılında sevenlerine unutamayacakları bir gece yaşattı. Biletleri günler öncesinden tükenen “Sezen’li Yıllar” adlı konsere önceki akşam Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu ev sahipliği yaptı. Sezen Aksu, Açıkhava Tiyatrosu’nu dolduran hayranlarının karşısına her şarkıda ayrı bir hikâyeyle çıktı. Sanatçı, konserin ilk bölümünde şarkılarını dünya ve Türkiye tarihine damga vurmuş önemli olayların görüntüleri eşliğinde söyledi.

Sezen Aksu Harbiye sahnesini salladı!


“Ünzile” şarkısında Sezen Aksu’ya sahnede kız çocukları eşlik etti. Sanatçı, “Son Bakış”, “Kavaklar” ve “Güvercin” şarkılarında da Türkiye’nin kaybettiğimiz değerlerini andı. Ardından “Bizde yok yok. Dünyanın hiçbir yerinde olana bitene bu kadar dirençli bir millet de yok. Allah’tan böyleyiz. Hayat düğün ve cenaze” diyerek sahnede kostümünü değiştirdi, rengarenk bir kıyafet giydi. Konser, hareketli şarkılarda güvenlik görevlisi kostümüyle sahneye fırlayan erkek dansçıların şovlarıyla hareketlendi. Gecede, internette başlatılan kampanya kapsamında, Sezen Aksu hayranlarının karaoke yaparken çektikleri videolar da seyirciyle paylaşıldı.

Aksu’nun dünden bugüne unutulmaz şarkılarını seslendirdiği konser, sahne şovları ve ışık gösterileriyle renklendi. Yapımcılığını Most Production’ın üstlendiği konserin dans koreografilerine Zeynep Tanbay, sahne ve ışık tasarımlarına ise Cem Yılmazer imza attı. Unutulmaz gecenin yönetmenliğini ise haberci Cüneyt Özdemir yaptı.

İşte müthiş konserden fotoğraflar;

Bu magazin haberleri de ilginizi çekebilir: