Sosyal medyada gündem oldu: "Orkun Işıtmak haddini bil"

Fenomen Orkun Işıtmak'ın YouTube kanalında yayınladığı son video ile tepki çekti. Bir günlüğüne anaokulu öğretmeni olan Işıtmak'ın videosunda, çocukların ağlaması ve yüzlerinin görünmesi tepkilere neden oldu. Işıtmak, tepkiler sonrası yaptığı açıklamada ailelerden yazılı izin alındığını ve pedagoglar tarafından onaylandığını iddia etti.

Sosyal medyada gündem oldu:

Ünlü youtuber Orkun Işıtmak'ın yayınladığı son video sosyal medyada tepkilere neden oldu. Bir anaokulunda kayda alınan görüntüler "Bir günlük anaokulu öğretmeni oldum" başlığıyla yayınlanırken Twitter'da açılan #orkunişıtmakhaddinibil etiketi TT oldu.

Çocukların yüzlerinin açık olmasına sosyal medyadan tepki gösterildi. Çocukların ağladığı anlar da eleştiri oklarının hedefi oldu. Işıtmak'ın "İnşallah ısırılmam tetanos aşımı da yaptırdım" sözleri, çocukların tuvaletteyken bile videoya alınması kullanıcıları rahatsız etti.

Özellikle Işıtmak'ın çocuklarla Squid Game'e gönderme yaparak oynadığı oyunların görüntüleri infial yarattı.

AÇIKLAMA GELDİ!

Tüm yaşananlarla birlikte Orkun Işıtmak da bir açıklama yaparak kendisini savundu. Gelen tepkiler sonrası yazılı açıklama yapan Işıtmak, "Video özelinde bazı Instagram hesapları bot hesaplarla Twitter üzerinden bu video hakkında saldırı başlatmışlar. Öncelikle video çekimi öncesi okuldan ve tüm çocukların ailelerinden yazılı izin alındı. Her zaman çocuklarımız dahil herkese iyi örnek olmaya çalıştım. 2 tane akılsız Instagram hesabının takipçilerine 'SALDIRIIN' demesiyle bu durum değişmeyecek" dedi.

Işıtmak, "Bu şahısların paylaşımları sonrasında videoyu farklı farklı öğretmenlere, avukatlara, psikologlara, psikiyatr ve pedegoglara gösterdik, hiçbiri bir problem göremedi. Ayrıca Twitter'da yoğun bir şekilde paylaşılan Youtube Shorts videosu, Squid Game özelinde yapılan bir uyarlamadan ibarettir. Videonun tamamı değildir" diye konuştu.

Fenomen sözlerine şöyle devam etti: "Toplumu haksız yere galeyana getirdikleri, beni ve anaokulunu kapattırmakla tehdit ettikleri, hakkımda sosyal medyada 'karalama' kampanyası başlattıkları için bu troll grup hakkında tek tek suç duyurusunda bulunduk. Peşlerini bırakmayacağımdan emin olabilirsiniz. Videoyu izlemeden yorum yapmayın, kimsenin de hakkını yemeyin!"


Sosyal medyada gündem oldu:

Bu magazin haberleri de ilginizi çekebilir: