'Teşkilat' ilk sezonunu zirvede kapattı

TRT 1’in, yapımını TIMS&B Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği dizisi ‘Teşkilat’, dün akşam (6 Haziran Pazar) yayınlanan sezon finaliyle yine pazar gününün en çok izlenen yapımı oldu. İlk bölümünden itibaren pazar akşamlarının vazgeçilmezi haline gelen ve yayınlandığı tüm bölümleriyle reytinglerin zirvesinde yer alan ‘Teşkilat’, sezon finalinde de nefesleri kesti.

'Teşkilat' ilk sezonunu zirvede kapattı
‘Teşkilat’, Total’de 10,12 izlenme oranı, AB’de 12,74 izlenme oranı, ABC1’de ise 12,16 izlenme oranıyla izleyiciyi ekran başına kilitledi. Dizi #VatanSağOlsun etiketiyle sosyal medyada da geceye damgasını vurdu.


Kurulan pusu sonucunda Fadi’nin içinde bulunduğu araç kaza yapınca Fadi kaçmayı başardı. Kazanın ardından çıkan çatışmada araçta sıkışan Pınar’ın hayatını son anda Hakkı kurtardı. Serdar, peşinde olduğu teröristin uçağı kaçırmasının ardından büyük saldırı planının uçakla yapılacağını anladı. Uçakta bomba bulunduğunu tespit etmesi üzerine kimliğini açık etmeden saldırıya engel olmak için harekete geçti. Yan koltuğunda oturan küçük Eren ve diğer yolcunun da yardımıyla silahını ve telefonunu gizlemeyi başardı.


Karargahta ise ekip var gücüyle planlanan hain saldırıları önlemek için seferber olurken devletin tüm birimleri teyakkuza geçti. Fadi, Şef’le birlikte kaçma planları yaparken, Mete Başkan, Fadi’nin tekrar ele geçirilmesi için düğmeye bastı. Şef, Ceren’i bombalı saldırı planını gerçekleştirmesi için görevlendirdi.


Uçakta bulunan bombayı etkisiz hale getirmek için zamana karşı bir yarışın içine giren Serdar, saldırganların uçakta bir istihbaratçı olduğunu öğrenmesiyle köşeye sıkıştı. Ancak yolculardan birinin kendini Serdar diye tanıtması sayesinde üzerindeki şüphelerden kurtuldu.


Uçağı kaçıran teröristlerden birinin astım hastası olması Serdar’ın gözünden kaçmadı ve bu durumu lehine kullandı. Uçağın kontrolünü ele geçirmek için harekete geçen Serdar, teröristleri etkisiz hale getirmeyi başardı ancak yaralandı. Yaralı halde uçağın kontrolünü ele alan ve Kale’ye yapılacak olan saldırıyı engelleyen Serdar, uçağı sağ salim yere indirdi ve ambulansla hastaneye kaldırıldı.


Ceren’in resim kursunda Yağmur’u ziyaret ettiğini anlayan Ebru, bir şeyler döndüğünü fark etti. Ceren, Ebru’yu kandırıp kendisiyle buluşmaya ikna etti ve örgütün planladığı metro saldırısı planına Ebru’yu da dahil etti. Saldırıyı durdurmak isteyen kahramanlarımız metroda bulunan Ebru’nun ve bomba yüklü çantanın peşine düştü.


Kaçış planını uygulamaya koyan Fadi, en güvendiği adamı Mervan’ın ihanetiyle karşısında Mete Başkan’ı buldu. Mete Başkan’a bıçakla saldırmaya kalkan Fadi, böylece kendi ipini çekmiş oldu ve günahlarının bedelini ödedi.


Serdar’ı taşıyan ambülans hastaneye giderken gizemli bir şekilde rotadan saptı ve bekleyen bir TIR’a yüklenerek ortadan kayboldu. Ceren’in deşifre olduğunu anlayan ve yanına çağıran Şef ise büyük bir sürprizle karşılaştı. Gizemli bir telefon görüşmesi ile talimat alan Ceren, Şef’i soğukkanlılıkla öldürdü.


Metroda saniyelere karşı yarışan ekip, bombayı durdurabilmek için elinden geleni yapsa da başarılı olamadı. Sivillerin de bulunduğu vagonda patlayan bomba ortalığı cehenneme çevirirken, Zehra, Hulki ve Uzay’ın akıbeti merak konusu oldu.
‘Teşkilat’ heyecan ve gerilim yüklü finali ile sosyal medyada çok konuşuldu. Dizinin yeni sezonunda neler olacağı, ekibin yeni operasyonları ve hikayedeki sürpriz gelişmeler şimdiden merak konusu oldu.