Hangi romantik dizi yaza damgasını vuracak?

Yaz sezonuna geçerken hangi romantik dizinin reyting yarışında zirveye oturacağı merak konusu oldu.

Hangi romantik dizi yaza damgasını vuracak?

Yaz döneminin yaklaşmasıyla birlikte diziler de reyting yarışında önemli bir döneme girmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Erkenci Kuş dizisinin sezon arası vermeyeceği ve yaz boyunca Star TV ekranlarında olacağı açıklanmıştı. Diğer romantik komedi tadındaki dizilerin de yeni sezonda ekranla olmasıyla birlikte rekabet kızışmaya başladı. Milliyet Gazetesi yazarı Sina Koloğlu ise bu konuyu köşesine taşıdı.

İşte o yazı:

Özellikle ergen genç kızların merakına mazhar olan dizi günleri geliyor. Bu yaz şu an görülen üç dizide büyük bir rekabet olacağı yönünde... Özellikle genç kızlarımız bu üç projenin çiftlerinden bakalım hangisini daha fazla sevecek?

Abi-abla oldular

Demet Özdemir ile Can Yaman, ‘Erkenci Kuş’ta çoktan abi ve abla oldu. Tatil arası yapmayacakları duyuruldu. 40 bölüm bitti yani... İki tane iddialı rakip geliyor. Hangi şarkı tutacak?

Romantik yazlık dizilerin klipleri önemlidir. Şarkı tuttu mu, dizisi de götürür işi. Kanal D’nin yeni işi ‘Afili Aşklar’ın şarkısı buna örnek. Klip tuttu. Burcu Özberk söylüyor. Beste ve söz de önemli tabii ki hatırlatmadan geçmek olmaz. Söz ve müzik Aslı Demirer ile Safa Hendem ikilisine ait... Demirer’i Akustikhane’deki performansında dinledim, tertemiz söylüyor. Pop müzikte iyi işler yapıyor. Hendem de piyasanın bildiği isimlerden. Sanırım bu işiyle çok teklif alacaktır. Gelelim işin dizi tarafına... Özberk ile Çağlar Ertuğrul çifti ilk fragmanda ‘iyi çift olduk’ sinyalini veriyor. Ben sevdim onları.

Ee onlar da pek tatlı olmuş

Yaz döneminin bir iddialı çifti de Furkan Andıç ile Aybüke Pusat olacak. ‘Her Yerde Sen’ dizinin adı ve de aslında Zeynep Bastık’ın söylediği bir şarkı... Bu vesileyle parçanın tekrar bir keşfi söz konusu olabilir. Bilmiyordum şarkıyı dinledim, temiz bir iş... Ses yanı sıra, çalım ve kayıt da tatminkâr ve hoş. Bu ikili de pek samimi olmuş.

İyi komedi filmi

Show TV’de geçtiğimiz pazar akşamı ‘Düğüm Salonu’ filmi vardı. Ön yargılıyım Türk komedilerine... Bakıp sonra ev ahalisi olarak ayrılmadığımız, ender Türk komedi filmlerinden biri oldu. Hani nasıl denir ‘her şey yerli yerinde olmuş. Bir romantik-komedi dedikleri halin içinde olması ne lazımsa bulmuşlar ve koymuşlar. Oyuncu seçimi doğru, senaryo akışında lüzumsuz bir şey yok. Başlıyor ve bitiyor. Daha dolu bir senaryo eşliğinde dünya çapında güldürecek filmlere imza atacak çok sayıda yetenekli oyuncumuz mevcut, bunu fark ettik.

Kaynaklar:
milliyet.com.tr