Hayko Cepkin'in davasında 6 ay hapis cezası!

Kendisini 5 bin 200 kere arayan hayranını şikayet eden Hayko Cepkin, davayı kazandı. Israrcı hayrana 6 ay hapis cezası verildi.

Hayko Cepkin'in davasında 6 ay hapis cezası!

Rock şarkıcısı Hayko Cepkin, dört yıl önce kendisini tam 5 bin 200 kez arayan hayranından şikayetçi olmuştu. İsminin Helen Y. olduğu öğrenilen hayrana 2015 yılında dava açılmıştı. Davanın son duruşması ise İstanbul 9. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

6 ay hapis cezası

Ünlü rockçının avukatı Deniz Abay, "Davranış olağanüstü, sıra dışı. 5 bin 200 arama var" diyerek sanığın ceza almasını talep etti. Hakim ise sanık Helen Y.’yi "Kişilerin huzur ve sükununu bozmak" suçundan 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Sanığın cezasında indirime gitmeyen hakim sanığın daha önce kasıtlı bir suçu olmadığını belirterek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Hatırlamadığını söyledi

Öte yandan Helen Y. verdiği ifadede 5 bin 200 aramayı hatırlamadığını dile getirdi. Ayrıca hasta olduğunu, tedavi için ilaç kullandığını, Cepkin’le tanıştıklarını da belirtti. Sanığın hastalık ifadesine karşılık ise hakim sanığın iddia ettiği şekilde herhangi bir hastanede tedavi görmediğini ve hakkında hazırlanan bir sağlık sorununa dair rapor bulunmadığını söyledi.