İbrahim Kutluay'dan Demet Şener'e: Yazıklar olsun!

Demet Şener'in iki çocuğunun nafakasını ödemediğini öne sürerek ihtiyati haciz kararı aldırdığı İbrahim Kutluay'dan çok sert bir açıklama geldi.

İbrahim Kutluay'dan Demet Şener'e: Yazıklar olsun!

Demer Şener ile İbrahim Kutluay, 4 Mart'ta anlaşmalı olarak boşanmış ve Kutluay'ın Şener'e 3 milyon lira tazminat ile iki çocuğuna toplam 32 bin 500 lira iştirak nafakası ödemesine karar verilmişti. Demet Şener, İbrahim Kutluay hakkında 1 Nisan'da ödemesi gereken 32 bin 500 liralık iştirak nafakasını ödemediği gerekçesiyle icra takibi başlattı. Mahkeme, haciz talebini kabul etti. Bu gelişmenin ardından Şener, Kutluay’ın kendisini tehdit ettiği ve hakaret ettiği iddiasıyla korunma talebinde de bulundu. Talebi kabul eden İstanbul Aile Mahkemesi; 1 ay süreyle İbrahim Kutluay’ın Demet Şener’e yönelik şiddet tehdidi, hakaret ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, evine ve iş yerine yaklaşmamasına, iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine karar verdi.

Kutluay cephesinden açıklama geldi

Bugün basına yansıyan bu haberlerin ardından İbrahim Kutluay'dan bir açıklama geldi. Kutluay, iddiaları reddetti ve eski eşine şu yanıtı verdi:

"Nafakalarla ilgili ödemeler icra takibi başlatılmadan evvel yapıldığı halde, İstanbul 18. İcra Müdürlüğü’nün 2019/16433 Esas sayılı dosyasından tarafıma ödeme emri gönderilmiştir. Bu icra takibinin, hukuka aykırı nitelikte ve açıkça kötü niyetli olması sebebiyle, tarafımca İstanbul 6. İcra Hukuk Mahkemesi’nin 2019/334 E. dosya numarasıyla icra takibine itirazlarımın kabulüne dair şikayet davası açılmıştır. Bu nedenlerle; Hayattaki tek işi, bitmiş boşanma davası üzerinden meşhur kalmaya devam etmeye çalışmak olan ve bu sebeple ödenmiş nafakaları bile ödenmemiş göstermeye çalışan zihniyete yazıklar olsun."