Korunma talebine mahkemeden ret!

Zerrin Özer'le evlendikten sonra hakkında dolandırıcılık iddiaları ortaya atılan Murat Akıncı, iddialarla ilgili Seda Akkaya ve internet fenomeni Hakan Kakız’dan korunma talep etmişti. Ancak mahkeme, Akıncı'nın talebini reddetti.

Korunma talebine mahkemeden ret!

61 yaşındaki Zerrin Özer, üç yıldır aşk yaşadığı 34 yaşındaki Murat Akıncı ile 16 Haziran'da dünyaevine girmişti. Nikahın ertesi günü pek çok kadın, Akıncı'nın kendisini dolandırdığını iddia etmiş ve canlı yayında açıklamalarda bulunmuşlardı. Bu iddiaların yanı sıra Özer, eşinin öz babasının "Murat beni de dolandırdı. Evdeki altınları çaldı. Onu evlatlıktan reddettim. 14 yıldır görüşmüyorum" demesiyle boşanma kararı almıştı.

İddialarla ilgili dava açtı

Murat Akıncı, hakkında çıkan iddialarla ilgili Seda Akkaya ve internet fenomeni Hakan Kakız’dan korunmak için dava açtı. Akıncı, dilekçesinde ise "Gerçek dışı açıklamalar nedeniyle ben ve eşime karşı psikolojik şiddet uygulanmıştır. Benim adıma açılmış herhangi bir dolandırıcılık davası da yoktur" sözlerine yer verdi.

Mahkemeden ret

Fakat mahkeme Murat Akıncı’nın bu talebini, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında olmadığı gerekçesiyle reddetti.