Mahkemenin ardından Sıla'dan ilk paylaşım!

Ahmet Kural ile Sıla arasındaki şiddet davasının ikinci duruşması bugün Çağlayan Adliyesi'nde görüldü. Davanın ardından Sıla, sosyal medya hesabından ilk paylaşımını yaptı.

Mahkemenin ardından Sıla'dan ilk paylaşım!

Sıla Gençoğlu'nun kendisini darp ettiğini iddia ederek şikayetçi olduğu Ahmet Kural, bugün görülen davada "hakaret, tehdit ve kasten yaralama" suçlarından 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, verilen suçlardan cezanın ertelenmesine hükmetti. Duruşmanın ardından basının karşısına geçerek açıklama yapan Gençoğlu, "Türk adaletine çok teşekkür ediyorum, tecelli etmiş olması benim için ve bu pozisyona düşmüş, düşebilecek, bütün kadınlar için gerçekten güven verici" şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili ilk paylaşım

Açıklamalarının ardından sosyal medyadan da bir yazı paylaşan şarkıcı, paylaşımına şu sözleri not düştü:

"Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var” demiştim birkaç ay önce. Çok örselenmiş çok kırılmıştım. Susmak kolayıydı, ben zoru seçtim. Avazım çıktığı kadar bağırıp, susan binlerce kadının sesi olmak istedim. O kadınların yaşadığı ne varsa yaşadım! Yalanlar, iftiralar, algı operasyonları, toplum değerleri üzerinden beni sosyal linçe kalkışmalar… Ama ben tek bir şeye, adalete yani doğruya güvenmeyi seçtim. Yalansız dolansız, bazen başıma geleni anlatırken çakıl taşları yutarak ama hep adalete inanarak ve sessiz kadınların gözlerinden güç alarak! Bugün, Adalet Sarayı’nın önünde konuşurken yine binlerce kadındık. Bu süreçte yanımda olan, sesim olan herkese çok teşekkür ederim. Ben yine yaşadıklarımdan bir şeyler öğrenmeye ama yine hayatı bildiğim gibi, kimseden korkmadan yaşamaya devam edeceğim… Hiçbir haksızlık karşısında sessiz kalmayarak…"

İşte o paylaşım:

Mahkemenin ardından Sıla'dan ilk paylaşım!