Murat Dalkılıç ile radyocu Michael Kuyucu birbirine girdi!

Şarkıcı Murat Dalkılıç ile radyocu Michael Kuyucu, sosyal medyada tartışma yaşadı. Kuyucu, konuyla ilgili canlı yayında da açıklamalarda bulundu.

Murat Dalkılıç ile radyocu Michael Kuyucu birbirine girdi!

Michael Kuyucu, Murat Dalkılıç'a Twitter hesabı üzerinden yüklendi. Alpay'ın şarkı söylediği bir videoyu şarkıcıyı etiketleyerek paylaşan Kuyucu, "Değerli Murat Dalkılıç‘a ödev: Bu yorumu yapabilecek bir performans duymak istiyoruz yeni albümünde, gerçek müzik eleştirmenlerinden korkma, onlardan öğrenecek çok şeyin var. Bak bu ağabeyin ALPAY , şarkının adı “Gözlerin”. 50 yıldır sahnede darısı başına inşallah..." notunu düştü.

'Bu şarkıyı öğren bence'

Ardından bir tweet daha atarak, "Ödev 2: Değerli Murat Dalkılıç‘a: Gerçek bir yorumcu nasıl şarkı söyler? Katıldığın programlarda hep geyik yaptığınız için belki konuşulmamıştır. Çok tizlere çıkıyorsun, gereksiz itici oluyor . Bak Alpay Gitme şarkısında nasılda konuşturuyor yorumunu, bu şarkıyı öğren bence..." mesajını yazdı.

Murat Dalkılıç ile radyocu Michael Kuyucu birbirine girdi!

Murat Dalkılıç sinirlendi

Bu mesajlar üzerine Murat Dalkılıç'ın sevenleri şarkıcıyı savundu. Dalkılıç'ın bir takipçi, "Sen çok konuşmaya başladın" deyince Michael Kuyucu, "Bir sonrakinde sana ve patronun Murat Dalkılıç’a soracağım. Çakma star trolleri…" yanıtını verdi. Bu yanıt üzerine sinirlenen Dalkılıç da, "Bana bak! Sen iyice terbiyesizliğinin sınırını aştın. Birilerine dil uzatmayı bu kadar rahat yapabiliyorsan, sana uzatan dillere de tahammül et! Senden 20 yaş küçük insanlara böyle mi örnek oluyorsun?" dedi. Ayrıca popçu, Kuyucu’nun akademisyenlik yaptığı üniversiteye seslendi ve, "Böyle adamlara genç mi emanet ediyorsunuz siz?" ifadelerini kullandı.

Murat Dalkılıç ile radyocu Michael Kuyucu birbirine girdi!

Michael Kuyucu canlı yayında konuştu

Bu tartışma sosyal medyayı sallarken Michael Kuyucu, bugün 2. Sayfa programının canlı yayınına bağlandı. Kuyucu, "Murat'ın medyaya karşı tavrını beğenmiyorum. Bunu benim eleştirme hakkım yok belki ama öte yandan müzik durumunu eleştirme hakkım var. Murat Dalkılıç ve Murat Boz müzik kariyerlerinde büyük bir düşüş yaşıyor. Çünkü kendilerini TV programlarına ve sinemaya kaptırdılar. Neden? Çünkü orada para var. Bu ticari anlamda doğru bir hareket olabilir. Ama herkes kendi işini yapmalı. Hak ettikleri yere gelmek için çaba sarf etmiyorlar. Uğraşmıyorlar, salmışlar kendilerini. İrem Derici de düşüşte aslında ama o çok çalışıyor. Aynı şekilde yine özel hayatıyla gündeme gelen Mustafa Ceceli de düşüşte. O da inanılmaz çalışıyor ve çaba sarf ediyor. Onları, Murat Dalkılıç ve Murat Boz'dan ayıran fark bu." şeklinde konuştu.