Özgün Aydın'a 19 yıl 6 aya kadar hapis istemi!

Özgün Aydın'ın karıştığı bir kavgada olay yerine gelen polis memurlarını darp ettiği iddia edilmişti. Aydın hakkında 19 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Özgün Aydın'a 19 yıl 6 aya kadar hapis istemi!

Oyuncu Özgün Aydın'ın 11 Ocak 2019 tarihinde Kadıköy'de bir kavgaya karıştığı, olay yerine gelen polislere hakaret ettiği iddia edilmişti. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede; oyuncunun üstünü polislere aratmadığı, kelepçe takıldığı sırada polis memuru olan müşteki T.Ö.'ye yumruk attığı, elindeki telefona tekme attığı, yere düşen telefonu almaya çalışırken de yüzüne tekme attığı, hakaretler ve tehditler savurduğu belirtildi.

19 yıl 6 aya kadar hapsi isteniyor

Üç polis memurunun müşteki olarak yer aldığı iddianamede, Özgün Aydın'ın "kamu görevlisine karşı zincirleme şeklinde alenen hakaret", "kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnme" ve "kamu görevlisini tehdit" suçlarından toplam 5 yıl 5 aydan 19 yıl 6 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

Diğer iki arkadaşa da dava

Öte yandan olay sırasında yer alan diğer şüpheliler Tamer Yurtbaşı ve Elif Çelikcan için de "kamu görevlisine görevinden dolayı alenen zincirleme hakaret" suçundan 1 yıl 5 ay 15 günden 3 yıl 9 aya kadar hapis cezası istendi. İddianamenin gönderildiği İstanbul Anadolu 56. Asliye Ceza Mahkemesi, iddianameyi kabul ederek duruşma günü verdi.