Papağana işkence eden Murat Özdemir hakkında karar belli oldu!

Papağanına işkence eden ve hakkında suç duyurusunda bulunulan Murat Özdemir'in soruşturması tamamlandı ve karar verildi.

Papağana işkence eden Murat Özdemir hakkında karar belli oldu!Murat Özdemir, MasterChef adlı yarışma programına katılarak tanınmıştı. Daha sonra papağanına işkence ettiği görüntüler ortaya çıkmış ve hayvanseverler başta olmak üzere tüm Türkiye ayağa kalkmıştı. Görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine Özdemir, gözaltına alınmış ve adliyeye sevk edilmişti. Yaşananların ardından Özdemir, o gün çok alkollü olduğunu dile getirerek özür dilemiş, tedavi altına alınan papağan ise ölmüştü. Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER) ise yarışmacı hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Karar belli oldu

Savcılık, Murat Özdemir'in 'mala zarar verme' suçunun kendi hayvanına zarar verme kapsamında kalması nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Diğer yandan hakkında adli işlem yapılamayan Özdemir'e Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca para cezası verildi.

"Vicdanlar bu kararı kabul etmiyor"

Savcılığın bu kararı üzerine HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı, "Hukuk bu kararı kabul ediyor olabilir ancak vicdanlar kabul etmiyor" şeklinde konuştu.