Şahan Gökbakar hukuki süreci başlattı!

Oyuncu Şahan Gökbakar, adını kullanarak diyet ürünleri ve programlarının reklamlarını yapanlara karşı harekete geçti.

Şahan Gökbakar hukuki süreci başlattı!

"Recep İvedik" film serisinin yıldız ismi Şahan Gökbakar, geçtiğimiz aylarda sosyal medya hesabından 5 ayda 28 kilo verdiğini açıklamış ve dikkatleri üzerine çekmişti. Ketojenik beslenme ile fazla kilolarından kurtulduğunu dile getiren Gökbakar, bu açıklamasının ardından sahtekarların hedefi haline geldi. Komedyenin adını ve resmini kullanan pek çok sahtekar, kendi diyet ürünleri ve programlarının reklamını yaptı.

Harekete geçti

Bu durum üzerine harekete geçen Şahan Gökbakar, adını ve resmini kullanan sahtekarlara karşı hukuki süreci başlattığını Avukatı aracılığıyla duyurdu. İşte o duyuru:

"Müvekkilimiz Şahan Gökbakar ve ailesinin bilgisi ve rızası dışında görsellerine yer verilmek suretiyle 'Keto Tabs' ; 'Ketojenik Kilo Verme ve Beslenme Programı', 'Ketojenik Beslenme' vb. adı altında, Facebook ve Instagram başta olmak üzere çeşitli sosyal medya hesaplarında paylaşılan hukuka aykırı reklam ve tanıtımlar ile ilgili hukuki ve cezai süreç başlatılmıştır.

Öncesinde müvekkilimiz tarafından her türlü mecrada açıklandığı üzere müvekkilimiz ile hiçbir ilintisi bulunmayan, hukuka aykın ve gerçek dışı reklam ve tanıtımlara itibar edilmemesini, müvekkilimiz tarafından hiçbir zaman kullanılmayan söz konusu ürünlerin halk sağlığı üzerinde yaratabileceği ciddi tehlike de göz önüne alınarak. Bu yönde paylaşımda bulunmaya devam eden kimseler hakkında ivedilikle hukuki vc cezai sürecin başlatılacağını kamuoyuna saygılarımızla duyururuz."

Şahan Gökbakar hukuki süreci başlattı!