Seda Sayan: Şeyma Subaşı hapse girebilir!

Seda Sayan, bugün konuk olduğu bir programda Şeyma Subaşı'nın 'Sadece Şeyma' kitabıyla ilgili konuştu. Sayan, "Şeyma Subaşı’nın kitabı toplatılmalı" dedi.

Seda Sayan: Şeyma Subaşı hapse girebilir!

Seda Sayan, YouTube'da yayınlanan Magazin Noteri adlı programa konuk oldu. Programda samimi açıklamalarda bulunan Sayan, Şeyma Subaşı’nın 'Sadece Şeyma' adlı kitabındaki skandal ifadelerle ilgili de konuştu. Kitapta 'Cilt ve Beslenmeye Dair İpuçlarım' başlıklı bölümünde yer alan "Hidrolik asit ve nemlendiriciyi unutma" şeklinde ifadede hidroklorik asit ile hyaluronik asit karıştırılmasıyla ilgili şöyle konuştu:

"Bu kitabın toplanması lazım"

"Sakın kullanmayın. Kör olur millet. Ne diyecekti biliyor musunuz; hyalüronik asit. Bunun aslı budur. Ama editörlerin suçu… Bu kitabın toplatılması lazım. Bu çok önemli bir şey. Böyle bir şey olur mu? Bir dakika ya, ne yapıyorsunuz siz? Buradan ceza alır. Her türlü ceza alır, sen şimdi ‘bunu kullanın' diyorsun, kör oldu diyelim kullanan. Bu kitapta böyle bir şey yazıyorsa bitti bu iş. Yılların televizyoncusu olarak söylüyorum bu kitapta hidrolik asiti yüzünüze sürün yazıyor ve yandı millet; sakın. Ona hyalüronik asit denilecekti. Bu kitabın toplanması lazım. Bu kitabı alıp uygulamaya kalkan olursa yayın evinin de başı belaya girer. Bu kitap toplanmalı, bu iş yargıya gider, hapse bile girebilir. Biri yanar hapse atarlar. Çok tehlikeli bir durum bu o madde tuvalet temizleyicisi! Demek ki denenmiş diye küçük büyük okuyan herkes kullanmak isteyebilir. Sakın kullanmayın, uygulamayın çoluktan çocuktan uzak tutun. Elinizi bile sürmeyin."

"'Hidrolik asit' bir yazım hatasıdır"

Öte yandan yayınevi bir açıklamada bulunmuş, "Sadece Şeyma kitabımızın 132. Sayfasında geçen 'Hidrolik asit' bir yazım hatasıdır. Böyle bir madde bulunmamaktadır. Yeni baskılarımızda 'Hyalüronik asit' olarak düzeltilmektedir. Okurlarımızın bilgisine sunarız." demişti.