Sevda Demirel, Mehmet Akif Alakurt'un tepki çeken sözlerini savundu!

Mehmet Akif Alakurt'un Türk kadınları hakkında tepki çeken sözlerine model Sevda Demirel'den destek geldi.

Sevda Demirel, Mehmet Akif Alakurt'un tepki çeken sözlerini savundu!

'Sıla' ve 'Adanalı' gibi izlenme rekorları kıran dizilerde rol alan, ancak 2015'de ani bir kararla oyunculuğu bırakan Mehmet Akif Alakurt, geçtiğimiz günlerde tepki çeken bir paylaşıma imza atmıştı. Alakurt, "Türk kadını nedir? Çıkarlarını elde edene kadar mükemmel kadını oynayan, her fikrini onaylayan ve hep 'Ben de öyle düşünüyorum' diyen. Zamanla esas olan çirkin yüzünü gösteren kadına Türk kadını denir. Yolun başında olanlar kulağınıza küpe edin." diyerek eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Sevda Demirel'den destek geldi

Bugün 2. Sayfa programına Sevda Demirel katıldı ve bu açıklamalar kendisine soruldu. Demirel, Alakurt'a destek oldu ve "Türk kadınları bu yanlışları yapıyor, ben de zamanında yaptım ve terk edildim. Mehmet Akif Alakurt haklı ve doğru söylüyor." şeklinde konuştu.

Depresyonda mı?

Öte yandan 2001'de Best Model seçilen, ardından oyunculuktaki başarısıyla yükselen Mehmet Akif Alakurt'un depresyonda olduğu iddia edildi. Alakurt, 2013'teki 'Fatih' ve 2014'teki 'Emanet' dizileriyle hüsrana uğramış ve sektöre küsmüştü. Eski oyuncu 2016'da mesleği bırakmış ve Brezilya'da bir çiftliğe yerleşmişti. O zamanlar 22 yaşındaki Nurseli Sarıkaya ile ilişki yaşamaya başlamıştı. Dolu dizgin süren aşk, bir süre önce ise sona erdi. İlişkinin ardından saçları dökülen, sakal bırakan ve kilo alan Alakurt'un da bunalıma girdiği öne sürüldü.