Sevgilisi evinde intihar eden Yeşim Gül'den ilk açıklama!

Sevgilisinin evinde intihar etmesi üzerine eleştirilerin hedefi haline gelen Yeşim Gül, menajeri aracılığıyla açıklamalarda bulundu.

Sevgilisi evinde intihar eden Yeşim Gül'den ilk açıklama!

53 yaşındaki oyuncu Yeşim Gül, bir süredir 28 yaşındaki Serdar Peçen ile aşk yaşıyordu. İddiaya göre Gül, işitme engelli olan sevgilisinden kendisi için kredi çekmesini istedi. Krediyi çeken Peçen, bir süre sonra ödemelerde zorlandı ve bu nedenle Yeşim Gül'le sorun yaşadı. Yaşanılan tartışma üzerine oyuncu, Peçen'i terk etti. Serdar Peçen ise barışmak için Yeşim Gül'ün evine geldi ancak sevgilisini ikna edemeyince pencereden atlayarak intihar etti.

Yeşim Gül'den ilk açıklama

Bu iddialar üzerine oyuncu Yeşim Gül, menajeri aracılığıyla bir açıklamada bulundu. İşte o açıklama:

"Sanatçımız Yeşim Gül ile ilgili, müteveffa Serdar Peçen'in intiharına ilişkin basın yayın organlarında yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bu üzücü olaya ilişkin olarak yargı süreci devam etmektedir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki; müteveffa Serdar Peçen'in işitme engelli bir birey olması nedeniyle olaya hassasiyetle yaklaşılması, empati kurulması gereken bir durum söz konusudur. Sanatçımız Yeşim Gül'ün kendi öz yeğeni de işitme engellidir. Bu nedenle Sayın Yeşim Gül, Serdar Peçen ile olan iletişiminde bu engelli durumu hassasiyetle gözetmiş ve son derece özenli davranmıştır.

Sayın Yeşim Gül, uzun yıllardır tiyatro sanatçısı olarak görev yapan, Devlet Sanatçısı ünvanına sahip, topluma mal olmuş bir sanatçıdır. Maddi açıdan herhangi bir yardıma asla ihtiyacı bulunmamaktadır. Haberde bahsedilen maddi ve benzeri konularla ilgili olarak Yeşim Gül ile Serdar Peçen arasında hiçbir zaman sorun yaşanmamıştır. Müteveffanın ölümünden dolayı Sayın Yeşim Gül'ün büyük üzüntü yaşadığı bugünlerde, yazılı ve görsel medyanın da bu üzüntü ve hassasiyete saygı göstermesi kendisinin en büyük isteğidir.

Adli süreç halen devam etmektedir ve bu nedenle yargılama süreci sonuçlanana kadar Sanatçımızın bu konuda yargıyı etkileyecek bir yorumda bulunması yasalara aykırıdır. Durumu kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Yeşim Gül Adına

Menajeri Müge Ulusoy