Survivor'un Yunan sunucusundan skandal Atatürk paylaşımı!

Survivor Türkiye-Yunanistan yarışmasının Yunan sunucusu Sakis Tanimanidis, 19 Mayıs'ta Atatürk'ü hedef alarak skandal bir paylaşıma imza attı.

Survivor'un Yunan sunucusundan skandal Atatürk paylaşımı!

Survivor Türkiye-Yunanistan yarışmasının Yunan sunucusu Sakis Tanimanidis, Instagram hesabından 19 Mayıs'ta bir paylaşımda bulundu. Tepki çeken bir paylaşıma imza atan sunucu, isim vermeden Mustafa Kemal Atatürk'e "soykırımcı" dedi. Tanimanidis, sosyal medya hesabından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesi'ni başlattığı 19 Mayıs'ın 100'üncü yıl dönümünde şu sözleri paylaştı:

"353 bin kişiyi saygıyla anıyorum"

"Gururlu bir Pontuslu olarak ben, 100 yıl önce Pontus soykırımında insafsızca yok edilen 353 bin kişiyi saygıyla anıyorum. Büyükbabam Panayiotis Tanimandides'in bir Pontus köyü olan İmera'daki evini ziyaret ettim ve bu günün (soykırımı kastediyor) ne anlama geldiğini yanlızca biz Pontus kökenli Yunanlılar değil, bütün dünya için ne anlama geldiğini biraz daha anlama şansına sahip oldum. Ve bütün insanlık için söylüyorum, biz savaşlara, suçlara, cinayetlere ve soykırımlara sessiz kaldığımız sürece bunların gelecekte dünyadaki diğer insanlar adına tekrarlanmasını kolaylaştırıyoruz."

Survivor'un Yunan sunucusundan skandal Atatürk paylaşımı!

"Unutmuyorum"

Öte yandan Survivor'ın Yunanlı sunucusu Sakis Tanimanidis, yaptığı paylaşımın altına da Yunanca olarak "Unutmuyorum" etiketini not düştü. Ünlü sunucu bu paylaşımıyla sosyal medyada oldukça tepki topladı.