Tanem Sivar'ın köpeklerini zehirleyen komşunun cezası belli oldu!

Ünlü sunucu Tanem Sivar ile Edhem Dirvana'nın labrador cinsi iki köpeğini zehirleyerek öldüren Kaan Ü. (55), 1 yıl 7 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Tanem Sivar'ın köpeklerini zehirleyen komşunun cezası belli oldu!

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşayan Tanem Sivar ve Edhem Dirvana'nın 7 Kasım 2017’de ’Django’ ve ’Pamuk’ adlı köpekleri zehirlenerek öldürüldü. Çiftin komşusu Kaan Ü.'nün köpekleri zehirlediği iddia edildi ve komşu gözaltına alındı. Savcılık, elde edilen delil ve bilgiler doğrultusunda, Edhem Dirvana ve annesi Sevim Zeynep Dirvana’nın şikayetçi olduğu Kaan Ü. hakkında, köpekleri zehirlediği suçlamasıyla iddianame hazırladı. Kaan Ü.'nün 4 aydan 3 yıla kadar hapis veya adli para cezasına çarptırılması istendi.

1 yıl 7 ay 20 gün hapis yatacak

Davanın dördüncü duruşması Marmaris Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün gerçekleşti. Hakim, yargılama sonunda sanık Kaan Ü.’yü 1 yıl 7 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı. Karara çok sevinen Tanem Sivar, Edhem Dirvana ve annesi Zeynep Dirvana, adliye çıkışında mutluluk gözyaşları döktü. Sivar, konuyla ilgili olarak "Adalet savaşçıları olarak mükemmel bir gün yaşıyoruz. İki yılın sonunda adalet yerini buldu. Bu çok önemli ve kıymetini bileceğimiz bir karardır. Türkiye’ye örnek olacak emsal karar çıktı. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan sosyal medya takipçileri, avukatlarımız, medya ve Marmaris halkına teşekkür ederim. Çok mutluyuz, bu duygunun tarifi yok" dedi.

Sosyal medyadan da duyurdu

Ayrıca Tanem Sivar, mutluluğunu sosyal medya hesabından takipçileriyle de paylaştı. Sivar, şöyle konuştu: "1 yıl 7 ay 20 gün ! Vicdanlarımızı her daim sızlatan “erteleme” yok “para cezasına çevirme” yok. Bu kararın ne denli değerli olduğunu biliyor ve çok teşekkür ediyoruz. Her birinize desteğiniz ve sevginiz için, tüm basına sadece Django ve Pamuk değil, sahipli sahipsiz tüm canlara sahip çıkıp dikkat çektikleri için, bizimle birlikte 1,5 yıldır mücadele veren ve karar açıklandığında bizimle beraber ağlayan muhteşem avukatlarımıza.... Bu karar için çok mutluyuz Django ve Pamuk huzurla uyusun ama tüm hayvanlar için artık çıkması gereken o kanun için aynı şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz! Hep birlikte... Artık hayvanlara zarar vermeden önce durup bir kez daha düşünün bence!"

Tanem Sivar'ın köpeklerini zehirleyen komşunun cezası belli oldu!