Tarkan'dan Kazdağları paylaşımı!

Kazdağları'nda altın arayan Kanadalı Alamos şirketinin şantiye alanına bugün on binler yürüdü. Tarkan da sosyal medya hesaplarından Kazdağları ile ilgili bir paylaşımda bulunarak, "Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık" dedi.

Tarkan'dan Kazdağları paylaşımı!

Kazdağları'nda Kanadalı bir şirket tarafından devam edilen altın arama işlemlerine bir tepki de Megastar Tarkan'dan geldi. Çevreci kişiliği ile bilinen ve bu anlamda pek çok kampanyaya destek veren Tarkan, Instgaram hesabından şu mesajı yayınladı:

"Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler,

Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları.

Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle?

Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı.


Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar?


Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar.


Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık.


Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık.


Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık."