Trafikte saldırıya uğramıştı! İfadesi ortaya çıktı...

Halit Ergenç, trafik kurallarını ihlal eden iki kişi tarafından sözlü ve fiziksel saldırıya uğramış, şahıslardan şikayetçi olmuştu. Oyuncunun ifadesi ortaya çıktı.

Trafikte saldırıya uğramıştı! İfadesi ortaya çıktı...

Halit Ergenç, geçtiğimiz günlerde trafikte seyir halindeyken iki kişinin bulunduğu başka bir aracın trafikçe araç mesafesini korumadığını ve kendisini tehlikeli hareketlerle sıkıştırdıklarını iddia etmişti. Oyuncu, daha sonra şahıslarla sözlü tartışma yaşadığını ve şahıslardan birinin kendisine fiziksel saldırıda bulunduğunu öne sürmüştü. Yaşananların ardından soluğu karakolda alan Halit Ergenç, şahıslardan şikayetçi olmuştu.

İfadesi ortaya çıktı

Ünlü oyuncu, 1 Haziran'da yaşanan olayın ardından polise verdiği ifadede şunları dile getirdi: "Aracımla Ulus’ta ilerlerken bir kamyonetin araçları sıkıştırarak makas attığını aynadan gördüm. Acemi olabileceğini düşünerek frene bastım. Bir süre sonra sürücüsü aracını aracımın önüne kırdı. Fren yaparak durmak zorunda kaldım. Bu sırada kamyonetten inen sürücünün yanındaki kişi ‘Ne yapıyorsun, kaza mı yaptıracaksın’ dedi. Ben de ‘Hayır, sen ne biçim araba kullanıyorsun’ diye karşılık verdim. Karşı taraf küfür etmeye başlayınca ‘Düzgün konuşun’ dedim. Çıkan arbedede küfürlerine devam eden kamyonet sürücüsünün yeğeni, arkamdan gelerek aniden yüzüme yumruk attı. Tehdit ve hakarette bulunan bu kişilerden şikayetçiyim."

"Üzerime atılı suçu kabul etmem"

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, Ergenç’in şikayeti üzerine kamyonet sürücüsü ile yeğeni hakkında "Hakaret, tehdit ve kasten yaralama" suçlarından soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Mahmut A. ise şöyle konuştu: "Siyah renkli cipe arkadan yaklaşmıştık. Geçmek isterken önümüze kırarak engelledi. Aracın sol tarafından geçmek istediğimizde ise tekrar önümüze kırarak bizi sıkıştırdı. Tam viyadüğün üzerine çıktığımızda önünde gitmesine engel bir durum olmamasına rağmen frene bastı. Kaza yapmamıza sebebiyet verecekti. Durduk, tartışmaya başladık. ‘Bu burada bitmez’ dedi. Arbede yaşandı. Bu şahsa kimin vurduğunu görmedim. Üzerime atılı suçu kabul etmem" dedi.

"Elim çarpmış olabilir"

Yeğeni ise kendisini şu sözlerle savundu: "Halit Ergenç üzerimize geldi. Birbirimize yaklaştığımız sırada kalabalık araya girdi ve kısa bir arbede yaşandı. Bu sırada elim bu şahsa çarpmış olabilir." Olayla ilgili soruşturma ise henüz devam ediyor.