Ünlü şarkıcı İstanbul'u terk etti! "Emekli oldum!"

'Yıkılıyo' isimli şarkısıyla bir dönem adından oldukça söz ettiren Ayça Tekindor, emekli olduğunu açıkladı. Bodrum'a yerleşen şarkıcı yaz-kış orada yaşıyor.

Ünlü şarkıcı İstanbul'u terk etti!

'Yıkılıyo' isimli şarkısıyla bir döneme damga vuran Ayça Tekindor önceki gün Bodrum Gündoğan'da görüntülendi. Oraya yerleştiğini söyleyen şarkıcı, "emekli oldum" dedi. Yaz-kış Gündoğan'da yaşadığını belirten Tekindor sahilde kitap okurken görüntülenince "Siz gidene kadar ayağa kalkmayacağım, beni bikinili çekemezsiniz" ifadelerini kullandı.

Ayça Tekindor kimdir?

Ayça Tekindor, 23 Haziran 1972’de doğdu..

Okan Bayülgen'in 'Zaga' isimli programında yer aldığı skeçlerle adını duyuran Ayça, Elli Kokkinou’nun “Masai” şarkısının Türkçe versiyonu “Yıkılıyo” ile üne kavuştu. Şarkıda, skeçlerinde ve yer aldığı reklam filmlerinde “Yıkılıyo”, “Şişt! Bıyıklı” ve “Degajeme doğru” gibi sözler kendisiyle özdeşleşti. Ayrıca aktör Çetin Tekindor’un yeğeni. İlk albümü “Yıkılıyo” 9 Ağustos 2004 tarihinde çıktı. İlk albüme eklenen “Çekicek Kulaklarımı” şarkısıyla ve remix ilaveleriyle yayınladığı “Çekicek Kulaklarımı” albümü 27 Temmuz 2005’de yayınlandı. Mete Özgencil’le çalıştığı üçüncü albümü “Ciddiyete Davet”i 7 Şubat 2008 tarihinde piyasaya sürdü. Albümün çıkış şarkısı “Kanar mıyım” oldu. 2008 Yılı içerisinde Resmi İnternet ve Fan Club sitesi www.aycatekindor.biz açıldı. 2009 Ocak ayında ise çıkardığı Ayça adlı 2 şarkıdan oluşan MaxiSingle’ı ile tekrar sevenleriye buluştu. Ayça Tekindor, TRT Müzik kanalında 'Deniz Yıldızı' adlı programın sunuculuğunu da yaptı.