Yüksel Aksu: Tarkan da film yapmak istiyor!


Belgesel Filmler Ödül Töreni'nde katılan usta yönetmen Yüksel Aksu, Tarkan'la film çekeceği haberleri için, "Yeni bir film ve dizi projem var. Daha önceki filmimde Tarkan jenerik filmi yaptı. bunda öyle bir şey yok. Tarkan'la film yapmak isterim ama .Tarkan da film yapmak istiyor. Tarkan dünya çapında bir filmde oynasa süper olur. Çok yetenekli çünkü" dedi.

Gişe ve sinema filmleri arasındaki ayrımın büyümesini sevmediğini ifade eden Aksu, "Hem festival, hemde gişe filmleri yapıyorum. Gişe ve festival filmlerinin arasındaki uçuruma karşıyım. Yılmaz Güney, Şerif Gören, Ömer Lütfi Akad filmleri hem festivallerden ödüller aldılar. Hemde aylarca gişe yaptılar. Sanat filmleri de gişe yapar. Nuri Bilge Ceylan çok fazla gişeyi düşünmüyor. Gişenin farklı bir dinamiği var" diye konuştu.

Dizi yapımcılarının kolay yoldan para kazanmaya çalıştıklarını dile getiren Yüksel Aksu, "Dizilerde enflasyon oldu. Fikri ve dramatik işçiliği için hazırlık yapılmadan diziler yayına girdi. Sonra da çoğu yayından kalktı. En az 1 yıl sağlam entellektüel hazırlıklar yapılmalı. Muhteşem Yüzyıl'a inanılmaz hazırlık yapıldı. Kısa yoldan reyting ve para amaçlı gidilince ortaya dizi kirliliği oldu. Senaryo neyi gerektiriyorsa ben onla çalışırım" şeklinde konuştu.

Haber: Deniz ALTUNTAŞ Kamera: Eyüphan KURTÇU
[email protected] [email protected]

Bu haberler de ilginizi çekebilir: