Yaşar İpek'e hapis şoku!

Seren Serengil, boşanmak istediği eşi Yaşar İpek'in kendisine psikolojik şiddet uyguladığını söyleyerek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Serengil'in tedbir kararını ihlal eden Yaşar İpek hakkında zorlama hapsine karar verildi.

Yaşar İpek'e hapis şoku!Seren Serengil'in tedbir kararını ihlal eden Yaşar İpek hakkında zorlama hapsine karar verildi. Habertürk'ün haberine göre Seren Serengil'in aldırdığı tedbir kararına uymayan Yaşar İpek, 3 gün zorlama hapsi aldı. Bu kararı Seren Serengil'in avukatı açıklamayla sözlerle duyurdu.

"Müvekkilim Sn. Seren Serengil’in hamilelik sürecinde Yaşar İpek eve gelerek, kendisine sözlü ve fiziki şiddet uygulamış ve hakaretler etmiştir. Yaşar İpek müvekkilim hamileyken ve müvekkilimin bu hassas dönemini bildiği halde müvekkilimin annesine telefon açıp yanında müvekkilimin annesini ölümle tehdit etmiş ve kendisine de hakaretler savurmuştur. Bunun üzerine müvekkilimi ve çocuğu korumak adına tedbir talebinde bulundum. Müvekkilimi Yaşar İpek’ten koruma amaçlı tedbir kararı aldırdım.Fakat tedbir kararı aldırdığım halde Yaşar İpek bu seferde sözlü şiddet, psikolojik şiddet uygulamaya devam etmiş, sosyal medyada ve internetten müvekkilim ve çocuğu hakkında yalan beyanlarda bulunmuş iftiralar atmış , tedbir kararına uymadığı için de müvekkilim Sn.Seren Serengil çocuğunu düşürmüştür. Yaşar İpek, müvekkilim hamileyken şiddete uğradığı için aldırdığımız tedbir kararına uymayıp müvekkilimin tansiyonunu çıkartarak çocuğunun düşmesine sebep olduğundan tazyik hapsi talebinde bulundum. Tedbir kararını ihlal eden Yaşar İpek'in 3 gün süre ile zorlama hapsine karar verilmiştir. Kamuoyunun bilgisine…"